Przygotowanie do ferii zimowych

Przygotowujesz się do ferii zimowych, ale nie masz pomysłu gdzie jechać na te ferie ze swoim dzieckiem? Mamy dla Ciebie kilka propozycji, nie tylko na długie wyjazdy na kilka dni czy dwa tygodnie, ale także na wyjazdy doraźne.

Na urlop w ferie zimowe …

Czasami zdarza się, że nie możemy wziąć urlopu i wybrać się z dzieckiem na dłuższą eskapadę. Wówczas możemy postawić na obozy, które oferuje coraz więcej firm.

Ferie zimowe spędzone na zimowym kursie

Możemy wysłać dziecko na zimowy kurs jazdy na nartach lub na obóz narciarski, jeśli nasz maluch potrafi już troszkę jeździć. Możemy poszukać również zimowych kolonii, które oferują wiele różnych rozrywek: kuligi, wycieczki na basen, które są miłą odmianą w stosunku do spędzania całych dni na śniegu i wiele innych atrakcji.

Ferie zimowe bez obozu — półkolonie rozwiązaniem!

Jeśli nie możesz pozwolić sobie na obóz, możesz zapytać, czy w szkole, do której chodzi Twoje dziecko, nie są organizowane półkolonie zimowe. Polegają one na tym, że dziecko przychodzi do szkoły na kilka godzin, gdzie opiekują się nim nauczyciele, jednak dostarczane są rozrywki w postaci wycieczek czy różnego rodzaju zabaw.

Nie ma to nic wspólnego z nauką w sensie stricte, jednak jest to fajna metoda na kreatywne i pozytywne spędzanie czasu podczas ferii dla Twojego dziecka.

Atrakcje w ferie zimowe – kilka pomysłów!

Podobnych atrakcji, w formie wycieczek na basen, na stok, do kina, do galerii handlowej na akcje organizowane dla dzieci, możesz dostarczyć swojemu dziecku samodzielnie, zabierając je gdzieś każdego dnia po pracy.

Kilka dni urlopu w ferie zimowe na spędzienie czasu z dzieckiem

Jeśli możesz wziąć urlop i wybrać się gdzieś na dłuższą wyprawę ze swoją pociechą, wybierz miejsce gdzie będziecie mogli razem poszaleć. Nie musisz wybierać wyjazdu w wysokie góry, wystarczy że wybierzecie się gdzieś, gdzie będzie można wieczorem rozpalić ognisko, w dzień powłóczyć się po śnieżnych szlakach i pokazać Twojemu maluchowi, czym tak naprawdę jest zima.

Gwarantujemy, że wyprawa razem na sanki, bitwa na śnieżki i budowanie wspólnie zamczyska ze śniegu (czy nawet bałwana!) będzie dla Twojej pociechy fantastyczną przygodą. Pomyśl, czego sama chciałabyś, będąc w jego wieku. Na co miałaś wtedy ochotę!

Ferie a brak urlopu rodzica

Nie zawsze możemy pozwolić sobie na wyjazd na ferie zimowe. Czasami jest to kwestia pracy (brak urlopu, konieczność pracy non-stop ze względów finansowych), czasami po prostu nie możemy sobie na to pozwolić. Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko było szczęśliwe podczas ferii w domu, wcale nie musisz wydawać na to dużych pieniędzy czy szukać kosmicznych rozrywek. Mamy dla Ciebie kilka propozycji na pomysł na ferie zimowe w domu.

Ferie zimowe w domu – kilka pomysłów

Pierwsze z nich związane są ze wspólnymi eskapadami na podwórko. Rozejrzyj się w okolicy: na pewno gdzieś obok jest górka, z której można pozjeżdżać na sankach, prawda? Jeśli ich nie masz, poszukaj w marketach.

Ferie zimowe za 100 zł

Możesz kupić sanki za niecałe 100 złotych. Taka wspólna wyprawa na zjeżdżanie z górki na pazurki to świetna sprawa dla każdego dziecka. Możecie też razem zająć się budowaniem zamczyska ze śniegu, albo budowaniem rodziny bałwanków pod blokiem, które później będziecie obserwować z okna.

Co robić z dzieckiem w okresie ferii zimowych?!

Możecie iść do lasu, zrywać z drzew sople i bawić się w tropienie śladów, które ktoś zostawił na ścieżkach. Jeśli chodzi o zabawy w domu, spróbuj przypomnieć sobie, co robiłaś, kiedy sama byłaś dzieckiem? Poszukaj zimowych inspiracji związanych z lepieniem ozdób czy zabawek z masy solnej. Zacznijcie z Twoją pociechą prowadzić zimowy dzienniczek, gdzie codziennie będziecie notować, co udało Wam się zrobić.

Pomysł na ferie zimowe w domu z farbami i kredkami.

Możecie razem rysować, uczyć się zimowych piosenek czy szukać w bibliotece bajek, które opowiadają o zimie. Pokazuj dziecku świat w taki sposób, by wspominać to co sama robiłaś będąc dzieckiem w czasie zimy. Zobaczysz, że jeśli nauczysz swojego młodego człowieka czym jest prawdziwa zabawa: czyli rzucanie się śnieżkami i budowanie bałwanów, w kurtce po łokcie umorusanej ze śniegu, rysowanie, lepienie, wycinanie, rękodzieło – na pewno szybciutko oderwiesz swoją pociechę od komputera i bajek, które opowiadają o tym, jak dobrze korzystać z komputera i Internetu.

Dobra zabawa z dzieckiem w ferie zimowe

W dobrej zabawie chodzi o aktywność i radość! Przede wszystkim nie pozwól na to, by Twój maluch nudził się w domu oglądając non-stop telewizję.

Naucz go, czym jest dobra zabawa!

Czy artykuł jest przydatny?

Thanks for your feedback!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *