Depilacja intymna jest tak samo popularna jak golenie nóg czy golenie pach, coraz więcej kobiet decyduję się na ten zabieg. Depilacje intymną możemy wykonać każdą ze znanych metod usuwania owłosienia(maszynka do golenia, wosk, kremy i pianki do depilacji, laser itp.) Depilacja okolic intymnych u kosmetyczki jest droższa niż depilacja w domu, ale za to mamy większą pewność że po usunięciu włosków nie nabawimy się podrażnień, czerwonych krostek i stanów zapalnych skóry, efekt gładkiej strefy bikini po zabiegach u kosmetyczki utrzyma się dłużej niż po zabiegach domowych, poza tym kosmetyczka powinna tak dobrać kosmetyk do naszej skóry żeby skutki uboczne usuwania włosków były minimalne a nawet zerowych, mamy tu na myśli podrażnienia.

intymne depilacje

Depilacja intymna w domu też oczywiście jest możliwa, na rynku jest bardzo dużo kosmetyków przeznaczonych do depilacji miejsc intymnych, preparaty te są dobre i testowane dermatologicznie wiec nie musisz się obawiać że stanie się coś złego, możesz mieć podrażnioną skórę ale balsam po depilacji nałożony po usunięciu włosków powinien rozwiązać problem. Jeżeli balsam nie wystarcza użyj np. d-pantenolu, jest to dobry lek na uspokojenie podrażnionej skóry.

Większość pań decyduje się na usuwanie włosków ze okolic intymnych właśnie w domu, jeżeli i ty depilujesz czy golisz miejsca intymne w domu zainwestuj w dobre kosmetyki, jeżeli preferujesz golenie miejsc intymnych kup nigdy nie rób tego na sucho lub przy użyciu mydła lub żelu pod prysznic szczególnie jeżeli masz wrażliwą skórę, bo nabawisz się podrażnień a twoja skóra zamiast ładnie wyglądać obsypie się czerwonymi krostkami. Do depilacji chemicznej poszukaj kremów lub pianki do depilacji stref intymnych, zazwyczaj do takich do kremów lub pianek dołączony jest balsam po depilacji.

Jeżeli jesteś odporna na ból lub masz już wprawę możesz spróbować depilować bikini depilatorem ale ze względów na ból i wrażliwość, zakończ depilację na wzgórku łonowym. Podążając za modą, coraz więcej pań albo usuwa wszystkie włoski albo zostawiają sobie paseczek włosków lub trójkącik, tak by nie wystawał spod bielizny czy bikini. Rodzaj usuwania włosków z bikini( i nie mamy tu na myśli metody depilacji bikini, tylko to ile włosków usuwasz )zależy tylko do ciebie i twoich upodobań i ewentualnie od twojego faceta, bo jak wiadomo chcemy się podobać i czego się nie robi dla ukochanego…

Jakie są modne rodzaje depilacji?

Depilacja brazylijska, polega na usunięciu wszystkich włosków za pomocą ciepłego wosku lub pasty cukrowej, wykonywane jest w gabinecie kosmetycznym. Na końcu zabiegu pojedyncze włoski usuwane są pęsetę, szczególnie depilacja w okolicach odbytu odbywa się za pomocą pęsety. Możemy usunąć wszystkie włoski lub zostawić sobie cieniutki pasek włosków na wzgórku łonowym, wszystko zależy od tego co lubimy.

Bikini płytkie, depilacja płytka, to usunięcie tylko tych włosków, który wystają spod bielizny czy kostium kąpielowego, jeżeli chcesz wykonać depilacje płytką, najlepiej załóż majtki od bikini, będziesz wiedziała do jakiego momentu usunąć włoski

Bikini hollywoodzkie, bikini kalifornijskie, włoski są usuwane tak samo jak przy depilacji brazylijskiej z tą tylko różnicą że na wzgórku łonowym pozostawia się mały trójkącik

Bikini francuskie, bikini french, pozostawiasz sobie cienki prostokąt.

Krostki po depilacji czy krostki po goleniu to twoja zmora? Prawdopodobnie usuwałaś włoski zbyt szybko, lub za mocno dociskałaś maszynkę do golenia, jeżeli po goleniu wychodzą ci czerwone krostki tuż po goleniu czy depilacji zdezynfekuj golone miejsca np. możesz poprosić o płyn po goleniu twojego faceta, przemyć miejsca rozcieńczoną wodą utlenioną, może szczypać ale za to nie będą cię męczyć swędzące małe niepożądane krostki. Jeśli nie chcesz być retro – zadbaj o depilację.

Polecamy płyn do piekarnika

Czy artykuł jest przydatny?

Thanks for your feedback!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *