Czasami wydaje nam się, że dopóki nic nas nie boli, wszystko jest w porządku. Dopóki nie odczuwamy charakterystycznych, bolesnych objawów, wszystko z naszym zdrowiem jest jak najbardziej OK. Czasami mamy rację, czasami to nie prawda. Zastanów się, czy rzeczywiście zawsze czujesz się dobrze? Czy nie masz problemów z zasypianiem lub problemów z poranną pobudką?

Czy Twój organizm pozytywnie reaguje na wszystkie spożywane przez Ciebie posiłki? Czy nie odczuwasz senności w czasie dnia, która utrudnia Ci normalne funkcjonowanie? Jeśli masz możliwość, wykonuj badania krwi każdego roku. Klientki butików modowych chcą być fit więc chcą się odchudzać, dla tego dieta ważna jest dla każdej fitness woman.

To badanie, choć wydaje się bardzo proste i nie wynika z niego wiele informacji, może pomóc określić nam, dlaczego czasami czujemy się słabo i czy na pewno wszystko z naszym zdrowiem jest w porządku. Od dawna wiadomo jest, że lepiej zapobiegać niż leczyć. To samo dotyczy profilaktyki: zdecydowanie lepiej i szybciej pozbędziemy się ewentualnych problemów ze zdrowiem, jeśli zaczniemy leczenie odpowiednio wcześnie.

Zwłaszcza narażeni jesteśmy na problemy zdrowotne, kiedy spędzamy dużo czasu w pozycji siedzącej, przed komputerem na przykład, nie uprawiamy sportu i nie przykładamy wagi do naszej codziennej diety.

Nasz organizm, ludzki organizm, jest bardzo silny i odporny na mnóstwo atakujących nas zewsząd wirusów i bakterii. Jednak jeśli nie będziemy go codziennie wspomagać, odwdzięczać mu się za to, w końcu przestanie być tak wydajny w walce z potencjalnymi zagrożeniami czy krążącymi wokół nas infekcjami. Po pierwsze, wykonuj dla swojego zdrowia badania profilaktyczne, które zalecane są dla Twojej grupy wiekowej.

Po drugie, zwracaj zawsze uwagę na to co jesz: jedzenie powinno być różnorodne, nie przesadzaj z tłuszczami, zadbaj o odpowiednią ilość białek, o odpowiednią ilość spożywanych owoców i warzyw, które zawierają w sobie witaminy.

Dodatkowo, jeśli nie uprawiasz na co dzień żadnego sportu, pomyśl o rozpoczęciu aktywności fizycznej, która wspomoże Twoje zdrowie. Warto przemyśleć od czasu do czasu, czy rzeczywiście robimy dla swojego zdrowia to, co powinniśmy.

Szkodliwość alkoholu na nasze zdrowie

Przekonanie, że alkohol jest dla naszego zdrowia szkodliwy tylko kiedy dopada nas choroba alkoholowa, staje się powoli mitem.

Całe szczęście, coraz więcej osób ma świadomość, że spożywanie alkoholu ma szkodliwy wpływ na nasze zdrowie, jeśli pijemy go zbyt często, w zbyt dużej ilości lub pijemy alkohol, który nie daje naszemu zdrowiu nic dobrego.

To prawda, że lampka wina wypita każdego dnia do obiadu lub kolacji ( pamiętaj o higienie dla partnera ), wpływa korzystnie na nasz układ krwionośny i dzięki temu lepiej pracuje nasze serce. Jednak pamiętajmy, że lampka wina to lampka, nie cała butelka.

Według statystyk, coraz więcej młodych ludzi każdego dnia sięga po alkohol, ponieważ jest na to ogólne przyzwolenie. Pijemy, ponieważ świętujemy udany dzień lub pijemy, bo coś nam nie wyszło. Okazja zawsze się znajduje.

Z czasem nawyk popijania sobie wieczorem wina, w nieco większych ilościach niż wspomniana lampka, staje się nałogiem, ponieważ już nie wyobrażamy sobie zakończenia dnia bez skonsumowania odrobiny procentów. To z pewnością szkodliwe dla naszego zdrowia. Czasem z kolei weekendy traktujemy jako okazję, kiedy ruszamy w miasto, żeby czegoś się napić i rozerwać.

Lampka wina nie zaszkodzi, jednak kilka kolejek wódki, często bez popijania i bez zagryzienia jej tradycyjnym polskim ogórkiem, to już spore obciążenie dla naszego zdrowia. Narażamy na szkodliwe działanie nie tylko nasz żołądek i naszą wątrobę. Mocne alkohole spożywane w dużych ilościach wpływają również negatywnie na nasz układ krwionośny. Stąd częste przyspieszone tętno, kiedy zdarza nam się wypić coś więcej. Podobnie, jeśli chodzi o piwo. Piwo ma w sobie mnóstwo kalorii, o czym etykieta lub napisy na puszce nas nie informując.

Wlewając w siebie trzy piwa, dostarczamy naszemu organizmowi setki pustych kalorii, które z czasem zamieniają się w tłuszcz, które z czasem mogą powodować otyłość.

Tak więc przekonanie, że popijanie sobie od czasu do czasu nie szkodzi naszemu zdrowiu jest poniekąd słuszne, jednak nie można z tym popijaniem przesadzać. Tak jak wspomnieliśmy, wypicie jednej lampki wina do obiadu lub kolacji to nie zbrodnia, jednak wlewanie w siebie morza wódki lub piwa co weekend, to już coś, czym nasze zdrowie na pewno pozytywnie nam się nie odwdzięczy.

 

Czy artykuł jest przydatny?

Thanks for your feedback!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *