Kiedy w oczach, ocenie banku jesteśmy niewypłacalni, bank odmawia nam kredytu. Ma to miejsce nie tylko w momencie, kiedy nie mamy pracy i stałego zatrudnienia. Nie tylko wówczas, kiedy na przykład pracujemy na umowę o dzieło czy umowę zlecenie i bank nie ma potwierdzenia, że będziemy przez kolejne miesiące i lata mieć za co spłacać kredyt. Ma to również miejsce wówczas, kiedy mamy już na swoim koncie wzięte jakieś kredyty i dla banku nie jesteśmy w stanie spłacać kolejnego kredytu. Bank sprawdza takie rzeczy w BIK, czyli Biurze Informacji Kredytowej. Jeśli w ocenie banku tych kredytów jest na tyle dużo, lub ich raty są na tyle wysokie, że kolejnej pożyczki nasz budżet nie udźwignie, wówczas dla banku nie mamy wystarczającej zdolności kredytowej. Co, kiedy na przykład pilnie potrzebujemy pieniędzy, a bank odmawia nam kredytu? Możemy rozejrzeć się wśród prywatnych firm, które udzielają kredytów. Te firmy to parabanki, czyli instytucje, które świadczą podobne usługi do banków, jednak różnią się tym, że mają status firm prywatnych. W parabanku nie założymy własnego konta albo lokaty, jednak od parabanku możemy wziąć kredyt. Kredyt zostanie nam przyznany niezależnie od naszego statusu w BIK. Nawet jeżeli widniejemy w Krajowym Rejestrze Dłużników, dla parabanku nie będzie to przeszkodą, aby udzielić nam kredytu. Co więcej: parabank nie będzie nawet sprawdzał naszego statusu w BIK czy KRD.

Nie będzie także przy podejmowaniu kredytu sprawdzał, gdzie pracujemy, ile zarabiamy czy ile mamy na swoim koncie w banku. Aby wziąć kredyt w parabanku, wystarczy nam tylko i wyłącznie nasz dowód osobisty. Za pomocą dowodu potwierdzamy naszą tożsamość i dostarczamy odpowiednich danych, które zawarte są później w umowie kredytowej. Oprocentowanie będzie nieco wyższe niż w banku, jednak czasem lepiej wziąć kredyt w parabanku jeśli dopada nas pilna potrzeba, niż męczyć się z odkładaniem pieniędzy na coś, co jest nam potrzebne w danym momencie. Do KRD, czyli Krajowego Rejestru Dłużników, trafiają nie tylko osoby, które nie spłaciły na czas wziętego dla własnych potrzeb kredytu. Zdarza się, że trafiamy tam ponieważ nie płaciliśmy przez jakiś czas alimentów, kiedy mamy jakiekolwiek inne zobowiązania, których nie spłacamy. Czasem ma to miejsce na przykład w momencie, kiedy prowadziliśmy własną działalność gospodarczą i splajtowaliśmy, ponieważ nie mieliśmy szans na rynku. Wówczas jeśli będziemy próbowali wziąć kredyt w banku, na pewno dostaniemy odmowę. Osoby, które widnieją w KRD, nie mają żadnych szans na wzięcie kredytu w banku. To oczywiste, ponieważ banki sprawdzają nas nawet w BIK, czyli Biurze Informacji Kredytowej. Jeżeli bank dowiaduje się, że mamy już na swoim koncie jakieś zaciągnięte kredyty i w jego ocenie raty są na tyle wysokie, że nasz domowy budżet nie będzie w stanie podołać kolejnym zobowiązaniom, odmówi nam kredytu. Co, kiedy potrzebujemy pieniędzy bardzo pilnie, a bank kredytu odmawia?

Co jeśli widniejemy w KRD i nie zapowiada się na to, że w krótkim czasie stamtąd znikniemy?

Wówczas pozostaje nam opcja poproszenia o wsparcie finansowe rodziny, czego nie lubimy robić, albo kredyt w parabanku. Unikamy jakichkolwiek zobowiązań finansowych wobec naszych bliskich, ponieważ wówczas poza długiem finansowym mamy także wobec nich dług wdzięczności, a tego zdecydowanie nie lubimy. Tak więc jeśli zastrzyk gotówki potrzebny jest nam na już, rozejrzyjmy się w okolicy i poszukajmy odpowiedniego dla nas parabanku. Kredyt w parabanku bierze się bardzo szybko i bez dostarczania jakichkolwiek poza dowodem osobistym dokumentów. Podpisujemy umowę kredytową i pieniądze są nasze. Dostajemy je do ręki albo na konto. Co więcej, kredyt może nawet przyjść do nas do domu. Co to znaczy?

Dzwonimy do parabanku i zgłaszamy chęć wzięcia kredytu. Podajemy adres, pracownik parabanku przychodzi do nas, sporządzamy umowę, podpisujemy ją i kredyt jest nasz. Wówczas nie musimy martwić się o cokolwiek związanego z kredytem. Parabanki działają jak najbardziej legalnie i możemy śmiało korzystać z ich usług kredytowych.

Zbliża się Twój wymarzony od dawna urlop. Wreszcie będziesz mógł odpocząć po kilku miesiącach pracy non-stop, gdzie nawet weekendy nie były do końca momentem relaksu, bo gdzieś tam z tyłu głowy wciąż myślałeś o pracy. Zbliża się urlop, a Ty nie masz za co na niego się wybrać? Nie masz na tyle gotówki, aby móc pozwolić sobie przynajmniej na tydzień urlopu w Wiśle, a co dopiero w wymarzonej od dawna Hiszpanii? Czy możesz dostać kredyt na wakacje?

Tak, jest to jak najbardziej możliwe. Jeżeli masz odpowiednią zdolność kredytową, to znaczy dobry status z BIK i nie widniejesz w KRD, bank z pewnością udzieli Ci kredytu na wymarzony urlop. Oczywiście wówczas będzie Cię on kosztował nieco więcej, niż gdybyś miał coś odłożone i zapłacił za swoje wymarzone wakacje gotówką, ponieważ każdy kredyt wiąże się z oprocentowaniem. Raty mają je w sobie zawarte, tak więc spłacając kredyt nie tylko oddajesz bankowi pieniądz,e za kredyt, ale także za koszty, które były z nim związane. Bank na kredytach po prostu zarabia, a więc ich suma spłaty musi być wyższa niż pieniądze, które bank nam pożyczył. Co jeżeli bank stwierdza, że według Biura Informacji Kredytowej masz zbyt niską zdolność kredytową i odmawia Ci udzielenia kredytu?

Wówczas możesz zwrócić się o kredyt do parabanku. Parabank, to nic innego jak firma prywatna, która świadczy usługi finansowe. Nie założymy w takiej firmie swojego konta ani lokaty, ale za to możemy wziąć kredyt kiedy pieniądze są nam na już potrzebne, a bank kredytu nam odmawia.

Nie tylko wówczas korzystamy z ofert parabanków. Korzystamy z kredytów w takich firmach również wtedy, kiedy pieniądze są nam po prostu pilnie potrzebne. Potrzebne na już, na teraz. W przypadku wakacji ma to miejsce na przykład w momencie, kiedy zdarza nam się oferta last minute, która jest tania i do tego pozwala nam wybrać się w wymarzone miejsce. Albo w momencie, kiedy szef wysyła nas na urlop w środku zimy, a my planowaliśmy sobie przecież wakacje na lato. Wtedy kredyt może nas poratować: bierzemy kredyt w parabanku i wyruszamy do jakiegoś bajecznego, ciepłego miejsca, a później wysyłamy szefowi pocztówkę z pozdrowieniami. Potrzebujesz nowego komputera, a nie masz gotówki? Nie możesz pozwolić sobie na to, żeby wydać dwa lub trzy tysiące ze swojego miesięcznego budżetu na zakup nowego sprzętu, a nie wyobrażasz sobie życia bez komputera?

Co wówczas zrobić? Wziąć komputer na raty w sklepie czy wziąć kredyt?

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że kiedy bierzemy jakiś sprzęt ze sklepu na raty, to również podpisujemy swojego rodzaju umowę kredytową. Sklepy współpracują na tej zasadzie z bankami. Dzięki temu, że bank daje klientom sklepu kredyt, to klient może wziąć sobie dany sprzęt na raty i kupić go właśnie w tym sklepie. Z kolei dzięki temu, że sklep współpracuje z bankiem, bank na danym kredycie na raty, zarabia również. Każdy kredyt wiąże się z oprocentowaniem.

Niezależnie od tego, czy kupujemy coś na raty bezpośrednio w sklepie, czy najpierw idziemy do banku po kredyt, po pieniądze, a potem dopiero wybieramy się na zakupy, będziemy płacić odsetki. A co w momencie, jeżeli przychodzimy do sklepu, przy stanowisku gdzie kupuje się na raty, pracownik mówi nam: niestety, ma pan zbyt małą zdolność kredytową, aby wziąć ten komputer na raty? Możemy spróbować pójść po kredyt do innego banku, a potem wrócić po ten swój wymarzony komputer i kupić go za gotówkę. Jeśli jednak w innych bankach także kredyt jest nam odmawiany? Wówczas pozostaje nam pożyczyć trochę pieniędzy od rodziny, bliskich, znajomych albo zacząć odkładać na wymarzony sprzęt i dopiero potem go kupić. Jest też jeszcze jedna opcja: bierzemy kredyt w parabanku. Parabanki proponują swoim potencjalnym klientom kredyty, podczas których nie sprawdza się ani naszego statusu w BIK, czyli Biurze Informacji Kredytowej, ani nie sprawdza się czy widniejemy w KRD, ani też nie trzeba dostarczać zaświadczeń o zatrudnieniu czy zarobkach. Kredyt w parabanku dostajemy od ręki. Musimy tylko mieć przy sobie dowód osobisty, żadnych innych dokumentów. Kredyty w parabankach są więc bardzo proste do wzięcia i w zasadzie każdy pełnoletni obywatel naszego kraju, może dostać taki kredyt.

Czy artykuł jest przydatny?

Thanks for your feedback!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *