Jeśli zastanawiasz się, jaki makijaż wybrać na jesień – ten artykuł jest dla Ciebie. Jesień to pora roku, która kojarzy się w Polsce z brązami – liście opadające z drzew, kasztany turlające się po przemoczonych chodnikach i żołędzie strzelające pod stopami. Makijaż jesienny, to makijaż bardziej wyrazisty i chłodniejszy w odcieniach od tego, który najchętniej wybieramy w lecie. Jest to związane nie tylko z naszymi kolorystycznymi skojarzeniami… tak naprawdę jesienią znani projektanci i kreatorzy „makijażowego smaku” wybierają brąz i głębokie czerwienie ze względu na światło. Modelka na wybiegu czy w czasie sesji zdjęciowej do magazynu, ma do dyspozycji nie tylko makijażystów i stylistów, ale również perfekcyjne światło – którego nam na co dzień brakuje w chłodnych miesiącach pod koniec roku. Rozświetlające podkłady z drobinkami mieniących się minerałów, róże aplikowane na kości policzkowe i jasne, błyszczące cienie do powiek – sprawdzają się świetnie tylko w lecie, kiedy Słońce wydobywa z nich blask.

Makijaż – trendy 2023

Trendy w makijażu znanych na całym świecie marek, jesienią 2023 będą klasyczne – z czego zapewne większość z Pań jest zadowolona.

Pierwsza propozycja: klasyczny rockowy look

Klasyczny rockowy look to mocno podkreślone usta i nieco delikatniejsze, ale równie zadziorne spojrzenie w czerni. Szminka powinna być matowa, ewentualnie powleczona delikatnie bezbarwnym błyszczykiem, bez brokatu i rozświetlaczy. Na oczach smokey, przydymiony numer jeden wśród makijażu powiek.

Kolejna propozycja: makijaż inspirowany Indiami

Kolejna propozycja to makijaż, który przeobrazi nas w przybyszkę z dalekich Indii: brązowy, delikatny cień na powiekach, „kocia kreska” namalowana eye linerem plus błyszczyk w cielistym odcieniu, uwydatniający nasze usta.

Ostatnią propozycją na makijaż jesienny 2023 jest propozycja dla odważnych: klasyczny, ale mocno wyrazisty czerwony makijaż. To propozycja dla pań, które lubią rzucać wyzwanie i przyciągać uwagę. Czerwone usta powinny być matowe i mocno podkreślone, a oczy przydymione cieniem w odcieniach brązu lub szarości. W tym przypadku nie warto przesadzać z mocnym podkreśleniem oczu, aby cały makijaż był harmonijny.

Nie zapominajmy, że na jesieni ważne jest również zadbane brwi. W jesiennych stylizacjach królują naturalne, ale dobrze wyrównane brwi, które uzupełniają cały makijaż i dodają twarzy wyrazu.

Podsumowując, jesień to czas, kiedy możemy postawić na mocniejszy, bardziej wyrazisty makijaż. Trendy na jesień 2023 proponują klasyczne i eleganckie rozwiązania, które z pewnością znajdą uznanie wśród wielu pań. Pamiętajmy jednak, że najważniejsze jest to, aby czuć się swobodnie i wygodnie w swoim makijażu, a nie ślepo podążać za modą.

Czy artykuł jest przydatny?

Thanks for your feedback!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *