Noszenie białej sukienki na wesele jako gość w Polsce jest uważane za nietaktowne i niewłaściwe. Tradycyjnie biała suknia jest zarezerwowana dla panny młodej, a goście powinni nosić inne kolory, aby uniknąć wzbudzania niepotrzebnych kontrowersji. W Polsce kolor biały symbolizuje czystość i niewinność, dlatego warto zwrócić uwagę na dobór stroju i wybrać kolor, który nie kojarzy się z ubraniem panny młodej. Lepiej postawić na bardziej stonowane kolory, takie jak czerń, granat lub bordo, które będą odpowiednie dla takiej okazji.

Kiedy wybieramy się na ślub lub wesele, wybór sukienki jest kluczowy. To ona determinuje całą stylizację, w tym dobór butów, biżuterii i fryzury, aby wszystko ze sobą współgrało i stworzyło elegancki, a zarazem wygodny outfit.

Przy wyborze sukienki kierujemy się przede wszystkim fasonem, który podkreśli nasze atuty i jednocześnie ukryje ewentualne mankamenty naszej sylwetki. Szukamy sukienki, w której będziemy czuły się wygodnie i swobodnie będziemy mogły tańczyć przez całą noc. Kolor sukienki również ma znaczenie – w miesiącach jesienno-zimowych częściej stawiamy na ciemne kolory, a latem i wiosną preferujemy jasne odcienie.

Czy na ślub i wesele możemy ubrać białą sukienkę?

Oczywiście, ale raczej tylko panna młoda. Biel zarezerwowana jest dla niej, podobnie jak delikatny beż i kremowe odcienie. Nawet jeśli wiemy, że nasza siostra lub przyjaciółka, która jest panną młodą, wybrała zupełnie inny kolor sukienki, powinniśmy zrezygnować z białego. Wizualnie kojarzy się on bowiem tylko z panną młodą i może wprowadzić zamieszanie, jeśli nie będziemy pewni, która z kobiet na weselu jest właścicielką białej sukienki.

Odcienie żółci, różu, pomarańczu, niebieskiego czy delikatnej zieleni

Jeśli marzymy o jasnej sukience, warto postawić na modne odcienie żółci, różu, pomarańczu, niebieskiego czy delikatnej zieleni, ale w bardzo bladych wersjach. To pozwoli nam wyglądać elegancko i stylowo, jednocześnie unikając wpadki ze zbyt jaskrawym kolorem.

Wybierając sukienkę na ślub lub wesele, warto pamiętać, że biały kolor należy tylko do panny młodej. Lepiej postawić na inny, delikatny odcień, który będzie pasował do naszej urody i stylizacji. Dzięki temu będziemy czuć się swobodnie i komfortowo przez całą imprezę.

https://intermedialna.pl/?p=221

Czy artykuł jest przydatny?

Thanks for your feedback!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *